Ekologickým světlem snížíte spotřebu

Nechcete-li pořád platit tak horentní sumy za elektřinu jako jste to dělali doteď, měli byste začít přemýšlet nad tím, jak trochu snížit spotřebu.

Ekologickým světlem snížíte spotřebu

Cena elektrické energie už asi nikdy nebude na takové hladině, aby se někomu nezdála až příliš vysoká. Musíme se smířit s tím, že budeme platit jak mourovatí. Anebo taky nemusíme. I za elektřinu můžete dát méně, ovšem chce to vědět, jak toho dosáhnout. Metod je více. Nevadí-li vám mírná drastičnost, můžete do toho skočit po hlavně a začít svítit převážně svíčkami a prakticky nepoužívat nic, co se zastrkává do zásuvky. To zní docela efektivně a také je, ale člověk zvyklí na pohodlí moderní doby takto žít většinou dlouhodobě nedokáže.

Jen jedna je nejlepší

Pak je tu ještě druhá docela funkční možnost, i když není tak efektivní jako ta první, a sice koupě ekologických světel s nízkou spotřebou. Jejich instalací také ušetříte hodně peněz, ale je jasné, že ne tolik, jako když nebudete svítit vůbec. Používání led žárovek e27 lightpark.cz pro vás nejspíše ale bude daleko schůdnější variantou.

Jsou opravdu efektivní

Každý druhý výrobce žárovek ve sloganech sděluje, že zrovna jeho výrobek je ten nejlevnější a nejšetrnější jak k přírodě, tak i k peněžence. Obvykle se jedná pouze o reklamní řeči, ale led žárovky jsou skutečně takové, jako se o nich říká. Skutečně mají velmi nízkou spotřebu a zároveň vydrží fungovat i mnohem déle než obyčejná světla. Důvod je jednoduchý, fungují na úplně jiném principu než konkurence, což je dělá v mnoha ohledech mnohem lepší.

Pravá úsporná žárovka

Investice, která se vyplatí

Když se řekne A, musí se říci i B. Pokud jste byli doteď zvyklí na svícení tradičními vláknovými světly, které máte nejspíš ještě v zásobě habaděj, jistě jste nezapomněli ani na to, jak málo stály. Led žárovky, a to i ty nejobyčejnější, jsou ve většině případů o něco dražší než jiné druhy světelných zdrojů, ale to není nic divného. Ještě zhruba před deseti lety stály mnohem více. Nové moderní technologie vždy stojí něco na víc. To však neznamená, že by se do nich nevyplatilo investovat. Právě naopak.