Co je to zeolit?

Co je to zeolit? Pokud máte bazén, určitě byste se s ním měli blíže seznámit. Jedná se totiž o věc, která se vám může do vašeho bazénu velmi hodit. Jedná se o nejpokročilejší věc v ohledně bazénových filtrací. Používá se do nich místo písku. Zatímco písek nefunguje na bázi žádného chemického procesu a filtruje pouze fyzikálním zachytáváním nečistot, zeolit funguje více způsoby. Oproti písku vám skrze zeolit projde voda která je více čistší, kvalitní a také zdravotně bezpečnější. Na rozdíl od písku totiž na sebe bude zeolit vázat i takové věci, jako je čpavek či dusík, což jsou věci, které ve vodě nepotřebujete a dokonce je lepší, když ji tam nemáte, pokud je určena ke koupání.

bazén

Zeolit dokonce dokáže odstranit z vody různé látky, které způsobují zápach a celkově zlepšuje složení vody. Jelikož se nezřídka stane, že si v bazénu lokneme vody, v které se koupeme, určitě chceme, aby byla voda v něm co nejvíce nezávadná. Zeolit navíc není určený jen do bazénů, ale i třeba do jezírek, pokud chceme dosáhnout lepší kvality vody bez zápachu, což je věc, na kterou jezírková voda často trpí. Nezapomeňte ovšem zeolit pravidelně měnit. Jak často, to hodně závisí na tom, jaký je stav vody v bazénu, kde ho umisťujete.

bazén

Skvělé také je, že poté, co zeolit vyměníte, můžete ten starý použít jako hnojivo na vaši zahrádku, jelikož zeolit se jako hnojivo běžně používá. Látky, který do sebe zachytí v bazénu ničemu nevadí. Zeolitu máme dva typy, buď přírodní nebo syntetický. Ty se samozřejmě ještě dále větví na desítky dalších typů, ale základní rozdělení je přírodní a syntetický. Co je pro váš bazén lepší? To už je na vás, co si zvolíte. Nezapomeňte ale, že péče o váš bazén je skutečně důležitá a zeolit není to jediné, co do něj patří. Kvalita vody ve vašem bazénu je důležitá a ovlivníte to právě jen vy svou důslednou péčí.