Hubnutí pod dohledem


Dokážete říct, jak dlouho vám rvalo se dostat na současnou váhu? Asi to nebylo přes noc, že? Tak podobně to funguje s hubnutím. Nemůžete čekat, že se nadbytečných kil zbavíte lusknutím prstu. Tak to prostě nejde, a pokud váto někdo slibuje, snaží se vám jen vnutit nějaké “zázračné” přípravky, které vůbec nefungují, ale zato prodejci pomůžou pořádně zbohatnout. Hubnutí je běh na dlouhou trať a to je potřeba si uvědomit.

zdravé jídlo

Shodit nadbytečná kila je možné jen úpravou jídelníčku a pravidelným pohybem. Mnoho lidí přibírá, aniž by nějak výrazně špatně jedli. Jenže si neuvědomují, že jí například málo. Ano, i malý příjem kalorií způsobuje přibírání. Proto je opravdu důležité si hlídat co jíte. Nemusíte samozřejmě dodržovat jídelníček pro kulturisty nebo si striktně vážit každé kolečko okurky, ale je potřeba začít se změnou stravování. Co je potřeba změnit?

  • Jíst dostatečně velké porce
  • Vyhýbat se zbytečným cukrům
  • Nejít příliš tuční potraviny

Mnoho lidí si neuvědomuje že jídlo se skládá z několika částí, a je třeba sledovat všechny složky jídla. Například na zeleninový salát se sýrem je potřeba pohlížet jako na směs zeleniny a k tomu na sýr. To většina lidí zapomíná a jí tak více než by měli. To je hlavní příčina přibírání. Pokud s tím chcete začít něco dělat a hlavně svou snahu dotáhnout do konce, může vám s tím pomoct třeba fitness trenér Liberec. Díky trenérovi budete mít připravený jídelníček i tréninkový plán.

fitness posilovna

Kvalitní trenér se vám bude věnovat tak dlouho jak budete potřebovat. Je běžné že trenéři učí svoje klienty nejen připravovat vyvážená jídla, ale především s nimi chodí cvičit. U lidí s vyšší nadváhou je potřeba dohlížet na správní provádění cviků, jinak by mohlo dojít i k úrazu. Cvičení může být zábava, jen je potřeba si osvojit správné techniky. S trenérem vás to bude bavit.