Vaše místo na mapách


Orientace v mapách je dovednost, kterou ještě naši rodiče museli bezpodmínečně ovládat, pokud se vydali na jakýkoli výlet. V dnešní době máme práci významně usnadněnou, obzvlášť když si uvědomíte, co všechno internetové online mapy dokáží. Jako základní se dnes jeví funkce zobrazení vlastní polohy. V takové případě si téměř kdekoli a kdykoli můžete dohledat svou polohu a zobrazit si ji aktuálně na mapě. Přitom vůbec nemusíte dávat pozor na své okolí a záchytné body, které jste minuly. Ty totiž v tento moment nejsou ani za mák podstatné. Jako další můžeme zmínit vyhledávání trasy.

papírová mapa

Teď se již vždy můžete spolehnout, že Vám mapy nabídnou nejkratší vzdálenost ať už jedete autem nebo jdete pěšky. Ztrácí se tak kouzlo hledání vlastní cesty a navštěvování odlehlejších koutů a ulic města jen proto, že jste správnou cestu na papírové mapě jednoduše přehlédli. Ale přitom můžeme s klidem říci, že už snad neexistuje nikdo, kdo by s sebou nosil na výlety papírovou mapu. Snad jen pro jistotu, kdyby náhodou byl mimo dostupnou wi-fi nebo neměl možnost dobít si mobilní telefon. A přesto jsou to právě tyto internetové mapy, které nám dávají tolik volnosti a nových možností.

mapa Austrálie

Třeba například, kolikrát již kolem Vás projelo auto s videokamerami na střeše a vy jste si potajmu pomysleli, že budete na mapách vidět? Nebo, kolikrát jste procházeli streetview a ocitli jste se tak na místech, které jste dosud nenavštívili, přičemž jste si takto mohli udělat vlastně perfektní obrázek o tom, jak v to dané lokaci vypadá? A věděli jste o tom, že Google maps Scan 360 umožňují vytvořit takovou prohlídku i uvnitř budov? Jako firma nebo prodejna jste pak na mapách velmi jednoduše dohledatelní pro své klienty. Ti se navíc rovnou se základními informacemi dozvědí i to, jak to u Vás vypadá a co tedy mohou očekávat?