Betonový plot se hodí i na chatu

Zdědili jste po rodičích nebo jiných příbuzných rekreační chatu a shodli jste se na tom, že bude vyžadovat alespoň částečnou rekonstrukci? A kromě interiéru bude nutné věnovat pozornost i vaší zahradě?

Zahrady v rekreačních lokalitách bývají obvykle dvojího druhu. Buď se o ně jejich majitelé úzkostlivě starají, takže bývají tak upravené, že by mohly konkurovat zámeckým parkům, anebo jsou naopak spíše zanedbané a na jejich vzhledu příliš nikomu nezáleží. V tom druhém případě se stává, že se tu opřete o plot a ten se s vámi sesune k zemi, anebo tam část plotu úplně chybí. Tu a tam je popraskané a zkorodované pletivo, některé ocelové sloupky jsou u paty kvůli korozi proděravělé a cihlové zídky se naklání a hrozí jejich zřícení.

rekreační chata

Jestliže se něco podobného týká i vás, neměli byste dlouho váhat a mělo by padnout rozhodnutí začít na vaší parcele především s jejím ohraničením. Už kvůli dobrým sousedským vztahům a případným incidentům s cizími lidmi, kteří by se pokusili bez vašeho vědomí vniknout na váš pozemek.

betonový plot

Pokud preferujete více soukromí a v daném místě vím nezáleží na výhledu do okolí, můžete si zvolit betonový plot. Jedná se o armované odlévané dílce, zejména svislé sloupky a tenké ploché panely. Plot se staví tak, že se nejprve vyhloubí do země otvory pro sloupky ve vzdálenosti dva metry od sebe, a po zabetonování sloupků se do drážek na jejich bocích zasouvají zmíněné panely až do výšky, která vám vyhovuje. Omezeni jste pouze dvěma a půl metry, což je výškový limit pro tento druh oplocení.

Betonový plot https://www.montazmpc.cz/ si můžete postavit sami, ale vzhledem k vysoké hmotnosti jednotlivých dílů se vyplatí zvážit i montáž na klíč, zejména v problematickém a svažitém terénu. Dobře postavený plot by měl mít životnost přibližně čtyřicet let, a to i za předpokladu, že na něm nebudete provádět žádnou údržbu. https://www.komwag.cz/o-nas/aktuality/nove-vozidlo-pro-zimni-udrzbu-a-svoz-velkoobjemovych-kontejneru