Čistý a voňavý koberec je vaší nejlepší vizitkou v domácnosti

Znáte to přísloví „podle nosa poznáš kosa“? Každý z nás tvoří a prožívá individuální a neopakovatelný životní styl a podle jeho tvorby a produktů také poznáváme, jací jsme, a dle toho také vyhodnocujeme, kdo nám „sedne“, a komu se raději obloukem vyhnout. Svůj podíl ve vyhodnocování kvality života a životního stylu mají i koberce na podlaze.

Připadá vám podivné někoho hodnotit podle toho, jaký si domů pořídil koberec? Pak vás trochu poopravíme a nasměrujeme jinam, nejde totiž ani tak o to, jaký koberec na podlaze máme, i když třeba jeho barva a vzor leccos napoví, ale jde zejména o jeho údržbu a čistotu. Koberec je totiž poměrně zásadní a jednou z nejmarkantnějších vizitek vztahu člověka ke smyslu pro pořádek a čistotu.

čištění koberce

Většina z nás se při úklidu v domácnosti soustředí na prach na nábytku, okenních parapetech a dalších předmětech, nábytek leští různými přípravky a teprve poté, co je čistý nábytek, svítidla, obrazy na stěnách, zavěšené poličky či skříňky, teprve pak se skláníme k podlaze, abychom, pokud je na ní koberec, jej vyčistili vysavačem. Jakmile je koberec vysátý, vysavač mizí zpět do skladu úklidových prostředků a máme dobrý pocit, že jsme v bytě provedli důkladný úklid.

zelený koberec

Tato zdánlivá pohoda ovšem končí ve chvíli, kdy se ke koberci blíže skloníme, a nedej Bože, pozveme do bytu návštěvu, s níž se na koberec přímo posadíme, abychom tu společně třeba rozložili papírový střih na šaty. Ačkoli je právě čerstvě vyluxovaný, zavání podobně, jako kdybychom si tři týdny nemyli svá chodidla. Odér nemytých chodidel je pro zanedbané koberce typický a je právě tou vizitkou, která naši návštěvu jasně informuje o tom, že „tady se jen vysává a ačkoli se tu chodí naboso, koberec se tu dosud důkladně nečistil mokrou metodou čisticím strojem“. Nenechte to dojít tak daleko a pozvěte včas, před tím, než si domů přivedete návštěvu, specialisty na čištění koberců v Praze 6 https://www.wismont-cisteni.cz/, kteří z podlahy odstraní zbytky nečistot a samozřejmě i ten typický chodidlový odér.