Jaký dům si vyberete?

Někdo má rád moderní architekturu, někdo dává přednost spíše klasice. V dnešní době se staví spíše moderní domy, které jsou prošpikované moderními technologiemi. Mají samozřejmě i módní vzhled. V kurzu jsou různé kostky a kvádry, které jsou osazeny antracitovými okny. Velmi moderní je zámková dlažba, kterou najdete e snad všude. Co se týče typu domů, městům i venkovu vévodí bungalovy. Důvod je prostý – jsou totiž přízemní. Tedy většinou.

hnědé schody

I bungalov může být patrový
Bungalov má svůj typický vzhled. Není to klasický domek se sedlovou střechou, naprostá většina bungalovů má střechu valbovou, od které se ale pomalu upouští. Je totiž zbytečně velká, drahá a prostor nad stropem je tak nízký, že jej nelze využít ani jako půdu. Výhoda bungalovů je v tom, že nemusíte chodit po schodech. Pro jeho výstavbu ale potřebujete větší pozemek, pokud nechcete mít menší domek o pár metrech čtverečních.

Patrové domy jsou výhodnější v tom, že jejich svatbou ušetříte velký kus pozemku. Jenže je to zase vykoupeno tím, že vás několikrát denně čeká výšlap po schodech. Kdo trochu uvažuje, ten má v přízemí vše potřebné k běžnému dennímu životu – což je koupelna s wc, kuchyně s obývacím prostorem a třeba nějaký menší pokoj. V patře pak bývají většinou ložnice. Jestli u vás převažuje spíše patový dům, budete určitě potřebovat schodiště kmkdesign.cz.

nohy schody

Design nebo praktičnost
Vyvstává otázka, jaké schody vybrat. Je důležité si uvědomit, že musí splňovat bezpečnostní standardy. V opačném případě vás může stavební úřad vyzvat k jejich úpravě. Výběr schodů závisí na všem vkusu, financích a také na tom, kde mají být umístěny. Můžete mít velké schody, které mohou být dominantou celého prostoru, ale také pro vás může být vhodná jen varianta točitých schodů, které zaberou nejméně místa ze všech.
Pozor – u výběru schodů by design měl jít stranou a prim by měla hrát bezpečnost a praktičnost. Předejdete tak úrazům.