Když děti neposlouchají…

Když děti neposlouchají, je jasné, že je to problém. Dříve to bylo tak, že když dítě neposlouchalo, dostalo na zadek a vše bylo zase dobré. Dnes, kdyby vás někdo viděl, že dáváte svému dítěti výchovnou, ihned by na vás volal sociální pracovnici. Je až hrozné, kam se dnešní doba dostala. Dříve se neřeklo nic, když dítě dostalo jednu výchovnou, aby si zapamatovalo, že danou věc nemá dělat a dnes by vám za dveřmi velmi brzo někdo klepal s tím, že se doslech, že je u vás doma domácí násilí a to ještě na dětech.

Lidé by si měli uvědomit, že pokud dítě dostane výchovnou, rozhodně to není nic, za co by na rodiče měl někdo volat sociální pracovnici. Všechny děti si mnohem lépe zapamatují, že nemají něco dělat, když dostanou například po zadku a to, když udělají něco, co dělat rozhodně neměly a nemá to vliv jen na ně, ale i na jejich okolí.

dvě děti

Přijde vám například v pořádku, že dítě začne v obchodě jen tak na celé kolo řvát, že chce nějakou věc a pokud mu jí maminka nekoupí, udělá ještě větší ostudu? Něco takového rozhodně v pořádku není. Právě tohle je jedna ze situací, kdy by si dítě jednu zasloužilo a to na zapamatování, že se něco takového prostě nedělá.

Někteří rodiče se v dnešní době dali dokonce na takovou výchovu, že dětem vysvětlují, proč nemá dělat to, co dělá, ale myslíte si, že je tato výchova vhodná? Něco takového musí být hodně náročné a to zejména pro dané rodiče.

děti a okolí

Každý by měl vychovávat děti tak, jak si myslí, že je to nejlepší, ale určitě by vám neměli do výchovy mluvit například sousedé, kteří mívají něco takového v lásce. Rozhodně ale není špatně, pokud dítěti dáte jednu výchovnou za to, že udělalo něco, co dělat nemělo a teď to má vliv nejen na dané dítě, ale i na jeho okolí. Děti se musejí naučit poslouchat a někdy to opravdu nejde jinak než tím, že dítě dostane na zadek nebo dostane jednu výchovnou, díky čemuž si zapamatuje, že něco takového nemá už nikdy dělat.