Sázení a vlastní péče.


Na zahradničení není nic těžkého, ale určitý vztah k tomu mít musíte, jinak to budete dělat s odporem a netností, což rozhodně není ono. I sazenice musí být sázeny s láskou a laskavostí, se kterou se o ně budete starat, když ne, tak se jim nebude dobře dařit. Je přeci jen na vás jestli si na vlastní zahradě uděláte pár záhonků na pěstování zeleniny a ovoce nebo jestli si necháte celou zahradu zatravnit nebo vybetonovat, abyste se o ní nemusel starat vůbec. Je to rozhodnutí, každého z nás k tomu, kdo si zeleninu raději koupí v obchodě se nedá nic vytknout a je zbytečné aby se do pěstování vůbec pouštěl, ale pak jsou tu lidé, kteří raději jedí jídlo, které si samy vypěstovali a mají z toho radost.

plastové bedny

Přece jenom vidět, když vám dozrávají první rajčata nebo vám začnou jen nakvítat papriky a okurky, které pak vyplodí něco úžasného je to skvělí pocit a nemusíte se bát, že je to stříkáno chemií nebo hnojeno něčím nebezpečným. Budete tam mít jen to, co si samy uděláte. Například hnojivo z banánové slupky nebo hnojivo z kopřiv, které je výživné. Jde to i přírodně a bez chemie. K sázení vám postačí semínka, která budou kvalitní a nebudou postižené nějakou nemocí, nebo plísní. K výsadbě pak potřebujete jen hlínu a příslušnou nádobu, na sázení. Je lepší začínat v malých kelímcích, jako jsou od jogurtu nebo si koupit v zemědělských potřebách přímo malé pařeniště na výsadbu.

plastové bedny

To je na vás v čem si to budete chtít mít. Ovšem je dobré si na kelímky nebo další nádoby pořídit nějakou plastovou bednu, která vám zajistí odtok z kelímků, aby nezačali kořeny hnít, budete je mít, tak krásně pohromadě. Jen je dát za okno nebo třeba do skleníku a máte o výsadbu postaráno. Pak jen čekáte, než se vám první výhonky proderou hlínou a budete je moci chodit obdivovat, a mít z nich radost. Když se zvětší a nádoba jim už bude malá je dobré je přesadit do větších anebo je dát rovnou do zahrady. Pak už to budou daleko větší sazenice než jen rostlinka se dvěma lísky jak to většinou začíná.