Složité obrábění


Obráběním, jako jedním ze základních způsobů výroby, vzniká většina ocelových výrobků. Soustružením vznikají válcovité tvary, frézování plochy, a vrtáním díry, ale možnosti obrábění jsou široké. Složitým obráběním na CNC strojích dokáže stroj obrobit velmi složité tvary, ale potřebuje k tomu kvalitní, velmi přesné frézovací nástroje. Na nejrůznější tvary drážek jsou tady tvarové frézy, které ve stroji rotují a tím obrábí daný tvar.

Dalšími speciálními nástroji jsou modulové frézy, které dovedou obrobit složitý evolventní tvar zubů ozubených kol tak přesně, že zuby po sobě kloužou bez jakéhokoliv tření. Ozubená kola se vyrábí v různých velikostech a podle toho se liší modulem, což je číslo, od kterého se odvíjí rozměry a tvar jednotlivého zubu. Každá modulová fréza je určena pro daný modul a tím pro daný rozměr kola.

modulové frézy

Převodovka s ozubenými koly, to je často maturitní práce pro strojírenské obory. Je to složité jak na výpočet, tak na nakreslení. A pokud budete studovat učební obor obráběč kovů, bude pro vás maturita takové ozubené kolo vyrobit. Není to nic jednoduchého a většinou je potřeba naprogramovat CNC stroj, nastavit správné hodnoty a zvolit správný nástroj, správně velikou modulovou frézu.

modulové frézy

Máte kovoobráběcí firmu a děláte i složité tvarové výrobky? Drážkované hřídele, ozubená kola, lisované spoje apod? Bez kvalitních a odolných obráběcích nástrojů dokonalosti nedosáhnete a pokud nevíte kde obráběcí nástroje výhodně nakoupit , můžete zkusit internetový obchod i-nastroje. Mají širokou nabídku a určitě najdete ten správný nástroj pro vaše potřeby, pro vaše výrobky. Kovoobrábění a strojírenství, to je základ výroby, bez toho bychom nejezdili auty, neexistovala by ani hromadná doprava, ale i obyčejné věci jako šroubek a matička, to vše je kovoobrábění. Dovedete si představit bez toho život?