Jak zůstat v pohodlí během menstruace?


Menstruace je pro ženské tělo velkou zátěží. Mnoho žen se cítí během menstruace nekomfortně. Trpí velkými bolestmi, křečemi a různými dalšími obtížemi. Ale i během menstruace se můžete cítit v pohodě. Musíte jen udělat některá režimová opatření, která vám pomohou, aby každý váš měsíc proběhl v poklidu.

Při menstruaci hodně záleží na tom, co nosíte. Oblečení by mělo být pro vás co nejkomfortnější. Vyhýbejte se úzkým kalhotám nebo oblečení, které je vám poněkud těsnější. Stejně tak dbejte na vhodné prádlo. Mělo by být dobře padnoucí a z příjemných materiálů, jako je třeba čistá bavlna. Pro větší komfort vám pomůžou také menstruační kalhotky.

menstruace

Od menstruačních křečí vám pomůže kromě oblečení i dostatek odpočinku. Pokud máte možnost, lehněte si, nohy si přitáhněte k tělu a zaujměte polohu v klubíčku. Na křeče je dobré také teplo, takže si dopřejte horkou vanu, sprchu nebo si na podbřišek přiložte nahřívací polštářek.

Dbejte také na výživu. Důležitý je dostatečný pitný režim, minimálně 2,5 litru tekutin denně. Pomoci vám mohou bylinkové čaje. Na menstruační obtíže je skvělý kontryhel, heřmánek, levandule nebo pelyněk.

čaj

Ze stravy alespoň během menstruace vylučte bílý cukr, bílou mouku a hlavně alkohol. Všechny tyto věci mohou totiž zhoršovat průběh vaší menstruace.

Možná jste slyšeli, že během menstruace by se nemělo cvičit nebo vykonávat fyzická aktivita. Není to ale pravda! Fyzickou aktivitu byste ale měli přizpůsobit tomu, v jaké fyzické kondici jste. Fyzická aktivita vám může dokonci pomoci. Uvolní vaše svalstvo a dodá vám lepší pocit. Na internetu najdete dokonce i cviky, které jsou přímo určené pro ženy, které trpí bolestivou menstruací.

Celkově se snažte během menstruace co nejvíce odpočívat, relaxovat a vyhnout se stresu. Vaše tělo prochází procesem, který je pro vás zátěží, a musíte se s tím vypořádat co nejlépe.