Obálky a pošta.


Jaké se v dnešní době používají obálky a opravdu se ještě používají. Správnou odpovědí je samozřejmě, že ano. Bez nich by to ani nešlo. Dnes si něco málo řekneme o obálkách, které se používají. Klasickými dopisními obálky jsou papírové obálky. Můžeme se setkat hned s několika velikostmi a druhy. Například se osobní dopisy posílají v malých obálkách, které jsou bez jakéhokoliv okénka. Když vám dojde například vyúčtování vašich telefonních služeb a vy to stále nemáte v aplikaci v telefonu, nebo se v tom nevyznáte, dojde vám papírová obálka, která má délku A4 aby se do ní dal pohodlně složit klasický papír A4.

Nalepovací obálka C5 sedmijazyčný potisk, okno vlevo

Což je nějakých dvacet jedna centimetrů. Tato obálka bude o něco málo větší a bude mít průhledné okénko, kde budou vaše adresní údaje. Tyto údaje jsou natištěny přímo na složením listu, který vám došel jako hlavička, která jde vidět pomocí průhledného okénka. Když se jedná, například nějaké důležité pracovní dokumenty většinou přicházejí ve velkých dopisních obálkách tak, aby se A4 s dokumenty nemuseli ohýbat nebo skládat. Někdy se vyžadují narovnané a nijak neporušené dokumenty. Napadá vás, jaké vám ještě chodí obálky?

Nalepovací obálka C5 sedmijazyčný potisk, okno vlevo

Pak jsou speciální obálky, které jsou velmi důležité a skrývají důležitý obsah. Jsou totiž z nepromokavého materiálu, většinou se jedná o plastové nebo igelitové obálky, které na sobě mají průhledné okno na adresáta a vzkaz v sedmi jazycích. Jestli jste se s tímto provedením ještě nepotkali, nemusíte být smutní. Nalepovací obálka C5 sedmijazyčný potisk, okno vlevo 2pack může sloužit například jako vklad na balíkách nebo jiných věcech. Dnes se na balíky používají igelitové obálky, které mohou být celé průhledné, ty jsou nejčastější. Například když si objednáte nový spotřebič jako je mrazák a dojde vám zabalený v ochranných prvcích a na nich bude právě nalepena ona obálka s adresou doručením. Obálky se používají dodnes a jsou různé.