Stěhování vůbec nemusí být stresující

Na vše mějte dost času – jestliže se chcete zcela vyhnout stresu při stěhování, začínejte s rozvahou plánovat akci šest týdnů předem. V této době si objednejte stěhovací firmu a dojednejte potřebné záležitosti. Ihned poté se pusťte do administrativních zařizovacích akcí, protože ty bývají (bohužel) nejvíce stresující. Jestliže je však absolvujete včas, stres se sníží na minimum. Týká se to hlavně nových dokladů, přepisu energií a nájemní smlouvy.

papírový karton

Pověřte stěhovací firmu tím nejobtížnějším – jestliže je vám líto stěhováků, kteří musí zatnout svaly a možná i zuby, a přemístit váš starožitný nábytek o pět pater níže, a ještě k tomu bez výtahu, pak nemějte obavy a vaši lítost klidně odložte. Tito silní chlapi jsou na tuto práci zvyklí a mezi najdete mnoho mužů, které dokonce tato činnost baví. Kdo to někdy zkusil, možná vám sám potvrdí, že je to práce, kde si „vyčistíte hlavu“, uvolníte endorfiny z fyzické námahy a zvedne se vám tím nálada. A kdo je zvyklý fyzicky pracovat a posilovat, stěhování je pro něj ideální forma, možná i lepší, než chodit do posilovny s vydýchaným vzduchem.

kartonové krabice

Nemějte proto obavy pověřit stěhováky jakoukoli činností, protože to, co neuzvednou, na to mají techniku a jsou schopni přestěhovat i trezory. Stěhovací firmy stěhování levně v Praze zvládají i velké zakázky, jako je stěhování kanceláří, provozoven a výrobních provozů, vybavení škol, úřadů a dalších institucí, a tak si můžete být jisti, že si poradí i s vaší zakázkou.

Vy se tedy pusťte do toho, co zvládnete sami celkem bez problémů, což bývá většinou pouze balení věcí do krabic a případně balení spotřebičů do stretch fólie a balení nábytku. S nábytkem to však může být ošemetné, a pokud si netroufáte jej sami rozebrat, můžete o to požádat stěhováky. Ti demontáže a montáže nábytku provádí běžně a navíc se na tuto práci vztahuje i pojištění, takže máte záruku, že nebudete v případě nějakého problému s nábytkem ztrátoví.