Stěhujeme se do dvougeneračního domu


Organizujete levné stěhování v Praze ze dvou bytů do jednoho dvougeneračního domu? Vycházíte dobře se svými rodiči a počítáte s tím, že tu budete žít a hospodařit společně? Jestliže všichni spolupracují, je to výhodné pro každého, aneb jak řekl král Miroslav v pohádce „Pyšná princezna“: „…čím více je lidí na práci, tím více zbývá času pro zábavu.“

dřevěné bedýnky

Organizace na prvním místě

Zorganizovat stěhování dvou bytů v jednom dni je náročný proces a k tomu se vyplatí přizvat stěhovací firmu. Na předběžné schůzce se zástupcem firmy domluvíte vše potřebné, zejména rozsah stěhovaných věcí a časový harmonogram. Musíte mít předem jasno, kde se začne, zda se bude stěhovat nejprve jeden byt a pak druhý, anebo se budou stěhovat oba byty současně. Je to svým způsobem takový „Kulový blesk“, tedy samozřejmě jeho obdoba v mnohem mírnějším duchu.

papírový karton

Balte věci postupně a pomalu, ale v předstihu

Jestliže jde o dva byty, z nichž jeden je seniorský, vypomáhejte svým rodičům či prarodičům s balením věcí a začněte v předstihu alespoň šesti týdnů před stěhováním. Výhodné je každý den sbalit jednu nebo dvě krabice věcí a postupně je ukládat do některého méně využívaného pokoje. Je to sice pomalé tempo, ale rozhodně není stresující. A prokládejte monotónní balení věcí nějakou vhodnou zábavou, například zajděte občas do cukrárny či kavárny, dopřejte si výlet na kolech, autem na hrad či zámek, k přírodnímu koupališti nebo do lesa na houby atp.

Věnujte se i třídění věcí

Stěhování je skvělá příležitost zbavit se nepotřebného harampádí. Věnujte se spolu s balením i třídění předmětů, a co uznáte za vhodné, že by mělo váš příbytek opustit, dejte stranou, část rozprodejte nebo rozdejte a zbytek odveze stěhovací firma na sběrné stanoviště. Stěhováci mohou nejen stěhovat, ale i vyklízet půdy, sklepy, kůlny, garáže a jakékoli jiné prostory, které potřebujete vyprázdnit, a to jak v místě, odkud se stěhujete, tak i tam, kam je stěhování naplánováno.