Co vás může nemile překvapit při vyklízení bytu

Vyklízení bytu v Brně https://vyklizeniexpres.cz/vyklizeni-likvidace-odpadu-stehovani-brno/ může probíhat idylicky anebo zbrkle a chaoticky. Záleží na tom, jak se k tomu postavíte. Proč raději svěřit tuto práci profesionálům a zajít se podívat na brněnské výstaviště, namísto problémů, které by vás ve spojení s vyklízením prostor potkaly?

vyklízení bytu

Dřina, kterou jste nepředpokládali – kdo si naplánuje, že za dvě hodinky vyklidí celý byt, a pak si zajde ještě zahrát fotbal, může být rozčarován a nemile překvapen ze svého poněkud naivního odhadu. Může vás tu zaskočit například hmotnost některých břemen nebo jejich velikost. Některé se také nedají tak snadno rozebrat, musíte trochu víc přitlačit na kladivo, sekáč a plochý šroubovák, někdy je nutné použít úhlovou brusku, přímočarou pilu a vrtačku. Nakonec se může stát, že z pohodové dvouhodinovky je tady dvoudenní martyrium.

kartonová krabice pro vyklízení věcí

Jedovaté a hořlavé chemikálie – v některých bytech a bytových sklepích se objevuje tolik nepříjemných překvapení, až byste žasli. V tenkých či poškozených plastových barelech, lahvích a dózách objevíte čistidla, jedy na hlodavce, herbicidy a hnojiva, acetonové barvy, benzín, líh, kyseliny a louhy a někdy také staré vyřazené rtuťové výbojky a zářivky. Bez ochranných pomůcek riskujete poškození zdraví a ani tehdy nemáte stoprocentní jistotu, že se tu nic nepřihodí.

Vyklízení po nepříjemném nájemníkovi – lidé, kteří kupují byt s nájemníkem a chtějí jej obývat sami a nájemníka vystěhovat, musí to provést zákonným způsobem s řádnou výpovědní lhůtou, ale to neznamená, že někteří nájemníci budou s vystěhováním souhlasit. Mohou provádět různé naschvály a mohou být pomstychtiví, takže vám v bytě nebo ve sklepě po sobě zanechají nejen nepořádek, ale i celou řadu předmětů včetně těch nebezpečných. Vyklízení se pak promění v hororovou scénu, s níž jste nepočítali, a která vám maří vaše další plány.