Prezentujte váš penzion na Internetu efektivně


Efektivita je výraz, který může zahrnovat velmi širokou působnost v lidském počínání. Jestliže něco provádíme efektivně, očekáváme, že ten výsledný efekt bude stát za to, že se vyplatí a bude mít pozitivní význam. Efektivně tedy můžete pokládat koberec, posekat trávník a shrabat listí, anebo třeba vymalovat dětský pokoj. Efektivní by také měla být činnost, se kterou nabízíte ubytovací služby na Internetu. Vlastníci soukromých penzionů to nemají snadné. Musí se postarat nejen o technický stav budovy, potřebné vybavení i služby, ale také musíte dát lidem na vědomí, že právě vy jste ten pravý zdroj pro víkendový výlet nebo týdenní či čtrnáctidenní dovolenou.

hotelové apartmá

V první řadě je nutné mít vlastní webové stránky. Nespoléhejte se na hromadné ubytovací servery, je to tam „na jedno brdo“, a jen velmi kusé informace. Vlastní web, pokud je zároveň dobře ošetřený na SEO, přitáhne pozornost vaší budoucí klientely zejména svým obsahem, samozřejmě samotnou nabídkou služeb, a také fotografiemi.

hotelový pokoj

Fotky versus video

Fotografie vaší nemovitosti jsou sice dostatečně výmluvné, jsou-li zhotovené ve vysokém rozlišení a ve větší velikosti, ovšem přece jen je mnohem výmluvnější 3D prezentace nebo video. Vaše zákazníky bude zajímat především reálný stav vašeho objektu, a ten mohou fotografie zkreslovat, nehledě na to, že lze s nimi různě kouzlit a nabídnout lidem poněkud nepravdivý obraz toho, co je čeká ve skutečnosti.

Vyzkoušejte i dron – jestliže vám někdo nabídne matterport https://www.scan360.cz/sluzby/pri-prodeji-nemovitosti/matterport neboli trojrozměrnou prezentaci vašeho interiéru, mohli byste využít i možnosti nabídnout lidem pohled na ubytovací zařízení zvenčí, z ptačí perspektivy. Velmi dobře k tomu dnes slouží drony, vznesou se prakticky odkudkoli a kamkoli a mohou pomocí speciálního objektivu zachytit takové momenty, nad nimiž se doslova tají dech. Nabídnete tak lidem pohled na krásy okolní přírody, což bývá v případě ubytování jedním z největších lákadel.